PeLoHa

O MASAŻU PeLoHa
 
Cicha muzyka. Oczekiwanie. Delikatne położenie dłoni na ciele. Zakochanie od pierwszego dotyku. Z każdym kolejnym wszechogarniające uczucie pokoju, miłości i harmonii na poziomie fizycznym, duchowym i emocjonalnym. Wzruszenie. Magia.
Takie było moje pierwsze doświadczenie masażu Peloha. Od razu zapragnęłam się go nauczyć i dzielić nim z innymi.
Jego twórcą i nauczycielem jest Alan Earle, który doskonalił go przez dwadzieścia pięć lat, w oparciu o techniki pracy z ciałem i energią. Masaż ten rozpoczyna się w przestrzeni serca, łączy w spójną całość elementy masażu klasycznego, polinezyjskiego, technikę Bowena, polarity, refleksologię, pracę z meridianami, punktami z akupresury, ruchami z chiropraktyki, reiki, uwzględniając 21 czakr, kończąc na czakrze serca.
 
 
JAK DZIAŁA PeLoHa
 
Masaż ten działa na poziomie ciała, duszy i umysłu:
  • Relaksuje, wycisza i uspokaja a jednocześnie powoduje przypływ witalności
  • Niweluje skutki działania stresu i rozluźnia napięte mięśnie
  • Poprawia jakość snu
  • Łagodzi odczucia bólu
  • Uczy akceptacji swojego ciała
  • Bywa impulsem do porzucenia niekorzystnych nawyków myślowych, zmian i podejmowania nowych decyzji (dot. diety, aktywności fizycznej, sfery zawodowej i osobistej itd.)
  • Odblokowuje przepływ energii
 
Rezultatem masażu jest uczucie lekkości, spokoju i doenergetyzowania oraz ogólnie dobre samopoczucie. Dzięki delikatności jest odpowiedni dla wszystkich, również dla dzieci, kobiet w ciąży oraz osób starszych.
 
 
JAK WYGLĄDA SEANS MASAŻU
 
Masaż wykonywany jest z niezwykłą uważnością i skupieniem na każdej części ciała (z pominięciem sfery intymnej). Intuicyjnie są wyczuwane miejsca, o które należy szczególnie zadbać, bazując na holistycznym podejściu do ludzkiego organizmu. Nie wymaga pełnego rozebrania się, dzięki czemu jest odpowiedni dla kobiet w okresie menstruacyjnym. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, dzięki przykryciu całego ciała i odkrywaniu jedynie masowanych miejsc. Skóra zostaje lekko naoliwkowana, więc nie ma potrzeby korzystania z prysznica przed ubraniem się.
Relaksująca muzyka, brak rozmów i powolne ruchy dają poczucie całkowitego odprężenia. Czas się zatrzymuje. Liczy się tylko ta chwila. Czystość intencji i dotyku napełniają akceptacją, wdzięcznością i miłością. Budzi się świadomość połączenia z naturą i jej rytmem.
 

PeLoHa